İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bartin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ 13 Ekim 2018
foto
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1989 yılındaki onayı ile, toplumu afet riskine karşı önlem almaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 13 Ekim'in Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü olması kararlaştırılmıştır.
[Devamı]
AYDES EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR. 28 Eylül 2018
foto
28.09.2018 tarihinde Kurumumuzda Kaynak Yönetiminde görevli personellerimize Aydes Eğitimi verildi.
[Devamı]
Kurumumuz Personellerine AYDES Eğitimi Verildi 27 Eylül 2018
foto
27.09.2018 tarihinde hizmet binamızda yer alan toplantı salonunda, Barınma Hizmet Grubu, Arama Kurtarma Hizmet Grubu, Hizmet Grupları Lojistiği Hizmet Grubu ve KBRN Hizmet Grubunda görevli personellerimize, Şube Müdürü Vekili Fatih SARAÇ ve Arama Kurtarma Teknisyeni Niyazi DEMİRKIRAN tarafından AYDES eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun 26 Eylül 2018
foto
1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edilmiştir. Türkçemizin gelişmesine ve zenginleşmesine vesile olması temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Türk Dil Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.
[Devamı]
Bedaş Enerjisa İşletme Müdürlüğü Personellerine AYDES Eğitimi 26 Eylül 2018
foto
26.09.2018 tarihinde, Bedaş Enerjisa İşletme Müdürlüğü (Enerji Hizmet Grubu) AYDES’den sorumlu personellerine, Şube Müdürümüz Fatih SARAÇ tarafından, hizmet binamızda yer alan toplantı salonunda AYDES eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Hastane İnşaatında Meydana Gelen Göçük 25 Eylül 2018
foto
İlimiz Merkez İlçesine bağlı Şiremirçavuş Mahallesinde yapımı devam eden hastane inşaatında meydana gelen göçük ihbarının alınması üzerine İl Müdürümüz ve Arama Kurtarma Ekibimiz olay yerine doğru harekete geçmiştir. Olay yerine varan ekibimiz, 400 yataklı devlet hastanesinin temel kazısı sırasında meydana gelen göçükte tonlarca toprak ve kaya parçasının temele aktığı ve bu sırada temelde bulunan kamyonla, kamyona toprak dolduran kepçenin göçük altında kaldığını öğrenmiştir.Yapılan çalışmalar neticesinde ilk olarak E.C yaralı olarak çıkartılıp sağlık ekiplerine teslim edilmiştir. Devam eden çalışmalar sonucunda H.E isimli vatandaş ise ölü olarak çıkarılıp sağlık ekiplerine teslim edilmiştir. Yaralı olarak çıkarılan vatandaşımızın sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi alınmıştır....
[Devamı]
Sağlık ve Haberleşme Hizmet Grubu Personellerine AYDES Eğitimi 25 Eylül 2018
foto
Müdürlüğümüz personelleri Şube Müdürü Vekili Fatih SARAÇ ve Arama Kurtarma Teknisyeni Niyazi DEMİRKIRAN tarafından, 25.09.2018 tarihinde, İl Sağlık Müdürlüğü (Sağlık Hizmet Grubu) ve Türk Telekom İl Müdürlüğü’nün (Haberleşme Hizmet Grubu) AYDES’den sorumlu personellerine, Müdürlüğümüz hizmet binasında yer alan toplantı salonunda AYDES eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldı 25 Eylül 2018
foto
Bugün saat 10:24’te H.K isimli vatandaştan alınan ihbar ile; İlimiz Merkez ilçesine bağlı Gölbucağı Mahallesi'ndeki Bartın Diyaliz Merkezi karşısında bulunan kayalık bölgede, iki günden beri bir köpeğin mahsur kaldığı bilgisi alınmıştır. Alınan ihbar üzerine olay yerine giden Arama Kurtarma Teknisyenlerimiz, yaptıkları çalışma sonucu, mahsur kalan köpeği kurtarıp, tedavi ve bakımı yapılmak üzere Müdürlüğümüze ait araçla Bartın Belediyesi Hayvan Bakımevi’ne getirilmiştir.
[Devamı]
Batı Karadeniz Kıyı Kesimlerinde Kuvvetli Sağanak Yağışa Dikkat! 25 Eylül 2018
foto
Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek olan sağanak yağışların; Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (30-60 kg/metrekare) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
AYDES EĞİTİMİ 21 Eylül 2018
foto
21.09.2018 tarihinde İl Tarım Müdürlüğü (Gıda Tarım ve Hayvancılık Hizmet Grubuna), Bartın Belediye Başkanlığı ( Yangın Hizmet Grubu Defin Hizmet Grubuna) Müdürlüğümüz Personelleri tarafından AYDES Eğitimi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3738394041