İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bartin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depreminin 19. yılında, depremlerde vefat eden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anmak için Bartın Cumhuriyet Meydanında stant açtık.
[Devamı]
HEMA MEVKİİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİ 23 Temmuz 2018
foto
23.07.2018 saat 02:20 sularında, Jandarma tarafından Müdürlüğümüze yapılan; ilimiz Amasra ilçesinde, R.A adlı vatandaşın, yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki aydınlatma direğine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu ihbarı üzerine ekibimiz destek olmak amacıyla olay yerine intikal etmiştir.
[Devamı]
İNKUM SAHİLİNDE GÖRÜLEN ŞÜPHELİ VARİL 23 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüzün 122 Alo AFAD hattına gelen ihbarda; ilimiz İnkum sahilinde, denizden sahile bir şekilde sürüklediği tahmin edilen varilin bulunduğu bilgisi alınmıştır. Olay yerine giden KBRN ekibimiz tarafından, varilin içerisinde kimyasal bileşenlerin olabileceği düşüncesiyle öncelikle C tipi KBRN elbiseli ekip personelimiz, gerekli kimyasal ölçümleri yapmış ve tehlikeli bir durum oluşturabilecek kimyasal bir bulguya rastlanmamıştır. Sonrasında D tipi KBRN elbiseli personelimiz de numune alarak, analiz edilmek üzere olay mahallinde bulunan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekibine teslim etmiştir.
[Devamı]
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ 17 Temmuz 2018
foto
Bartın Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Etkinliklerine Kurumumuz personelleri ile birlikte katılım sağlanmış ve su dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
BARTIN IRMAĞINA GİREN YUNUS 10 Temmuz 2018
foto
İlimiz Boğaz Mevkiinden Bartın ırmağına Yunus balığı girmiş olup balığın kanlı ırmak mevkiinde denizden 10-11 km. içeride ırmakta görüldüğü ihbarı 03.07.2018 tarihinde İtfaiye Müdürlüğünden 122 ALO AFAD’ a bildirilmiş, AFAD Ekibi yunusun görüldüğü bölgeye intikal etmiştir.
[Devamı]
TRAFİK KAZASI 06 Temmuz 2018
foto
Bartın – Zonguldak karayolu Akmanlar Köyü, Dolaşıklar Mevkii girişi yakınlarında, seyir halindeki 34 ZA 8581 plakalı binek aracın kontrolden çıkarak uçuruma düşmüştür. Araç içindeki 4 yaralı vatandaşımız Arama Kurtarma Ekibimiz, Jandarma ve 112 Sağlık Ekiplerince olay mahallindeki çalışmaları neticesinde kurtarılıp, tedavi edilmek üzere 112 Sağlık Ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
HAYVAN KURTARMA OPERASYONU 06 Temmuz 2018
foto
Bartın Merkez Eskihamidiye Köyü Velioğlu Petrol Ofisi tesisleri önünde yılkı atlarının sebep olduğu trafik kazasında atlara çarpan şoför ve 2 yılkı atı yaralanmıştır. Milli Parklar Müdürlüğünün olay yerine yönlendirdiği veteriner hekim, kaza mahallindeki 2 yılkı atına müdahale edip, tedavi altına alınmıştır. Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Ekibimiz, arama kurtarma ekipmanları ile Kozcağız Belediyesine ait kepçe yardımıyla yılkı atları kamyonete yüklemiş olup, 2 yılkı atı tedavi edilmek üzere Gökçebey Hayvanat Bahçesine diğer 2 yılkı atı da Bartın Merkez Balamba Milli Tabiat Parkına sevk edilmiştir.
[Devamı]
İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ YAPILDI 03 Temmuz 2018
foto
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Teknik Destek Programının ana amacı çerçevesinde, İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen müdahale hizmetlerinin, hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi, personelin olay mahalline hızlı ve güvenli bir şekilde intikali, olay yerindeki yaralıların güvenli bölgeye nakli ve arama ve kurtarma ekiplerinin olay mahalline en kısa sürede ulaşılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan “Afet ve Acil Durumlarda İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Projesi” kapsamında İl Müdürlüğünde görev yapan Arama ve Kurtarma Teknisyenleri, şoför ve Afet ve Acil Durumda araç kullanacak personellere ileri ve güvenli sürüş eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
MİLLETİMİZİN VE TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN 14 Haziran 2018
foto
Bayramlar, milli ve dini duyguların kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Dualarımızın kabul olduğu sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun.
[Devamı]
KURUMUMUZDA İFTAR 11 Haziran 2018
foto
Kurumumuz bahçesinde beraberce hazırladığımız güzel iftar masasında birlikte olduk.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3536373839